Matton Jernberg är Sveriges största Kiropraktorkedja och har kliniker runt om i Stockholm, Uppsala, Västerås och Örebro.
Ange undertext här

Hos oss hittar du alltid en av Sveriges duktigaste kiropraktorer med en gedigen 5-årig högskoleutbildning. Vi vidareutbildar oss kontinuerligt och följer alltid den senaste forskningen.

Det går att boka din behandling på samtliga av våra kliniker på bokningssidan. 

Kliniken på Kungsholmen är Matton Jernbergs största klinik

Fleminggatan 58, 112 45 Stockholm

Öppettider

mån-tor 8-19, fredag 8-15, lördag 10-15

kungsholmen@mattonjernberg.se

Kliniken på Sveavägen är centralt belägen i Sova Sängvaruhusets lokaler

Sveavägen 76, 113 59 Stockholm

sveavagen@mattonjernberg.se

Kliniken på Kungsgatan är centralt belägen i Sova Sängvaruhusets lokaler

Kungsgatan 5, 111 43 Stockholm

kungsgatan@mattonjernberg.se

Kliniken i Kungens Kurva finns i Sova Sängvaruhusets lokaler

Geometrivägen 1, 141 75 Kungens Kurva

kurvan@mattonjernberg.se

Kliniken i Barkarby finns i Sova Sängvaruhusets lokaler.

Herrestavägen 30, 177 38 Järfälla

barkarby@mattonjernberg.se

Kliniken i Arninge finns i Sova Sängvaruhusets lokaler.

Hantverkarvägen 2, 187 66 Täby

08-562 486 80

arninge@mattonjernberg.se

Kliniken i Örebro

Fredsgatan 11, 702 63 Örebro 

orebro@mattonjernberg.se

Kliniken i Västerås är finns i Sova Sängvaruhusets lokaler. 

Hallsta Gårdsgata 8, 721 38 Västerås 

vasteras@mattonjernberg.se

Kliniken i Uppsala finns i Sova Sängvaruhusets lokaler

Rapsgatan 1D, 753 23 Uppsala 

uppsala@mattonjernberg.se